HVAC.VIP-NET Klimatyzacja Montaż, Serwis. Klimatyzacja Lublin, Pompa ciepła Lublin.

STREFA MITSUBISHI

Mitsubishi Electric jest światowym liderem w branży systemów klimatyzacyjnych do zastosowań prywatnych i przemysłowych. Zróżnicowane warunki klimatyczne w Japonii wymagają stosowania wydajnych systemów klimatyzacyjnych. Aby sprostać temu wyzwaniu, nasi inżynierowie opracowali niezwykle innowacyjne i wytrzymałe systemy zdolne do nieustannej pracy praktycznie w każdych warunkach występujących na naszej planecie. Każdy produkt to niezwykłe osiągnięcie, zapewniające lata bezproblemowej eksploatacji przy niskim zużyciu energii i minimalnym wpływie na środowisko naturalne.
Seria M

Klimatyzatory do użytku domowego

Szeroka gama wszechstronnych jednostek zewnętrznych i wewnętrznych zapewnia wydajność pracy nawet w najbardziej wymagających warunkach klimatycznych. Od eleganckich systemów ściennych i urządzeń wolnostojących po kasety sufitowe oferujemy zróżnicowane rozwiązania, które można dopasować do każdego wystroju wnętrza. Wiele systemów jest wyposażonych w czujnik „l-see sensor”, oryginalne rozwiązanie firmy Mitsubishi Electric zapewniające lepsze sterowanie klimatyzacją.

W połączeniu z innymi, rewolucyjnymi technologiami oszczędzania energii i obniżenia poziomu hałasu stworzyliśmy systemy klimatyzacyjne o wysokiej wydajności i komforcie użytkowania niezależnie od miejsca montażu.

Mr. Slim

Klimatyzacja do zastosowań komercyjnych

Mr. Slim to seria małych i średnich klimatyzatorów pokojowych typu split, które zapewniają wygodę użytkowania i wydajność przy zachowaniu niewielkich rozmiarów, stanowiąc doskonałe połączenie wydajności i łatwości montażu.

Dostępne w wielu rozmiarach i wzorach modele tej serii to najlepszy wybór systemu klimatyzacyjnego dostosowanego do Twoich wymagań. Jednostki inwerterowe zapewniają niezwykle cichą pracę przy wysokim współczynniku wydajności (COP).

City Multi

Systemy klimatyzacji VRF

Szeroka gama wszechstronnych jednostek zewnętrznych i wewnętrznych zapewnia wydajność pracy nawet w najbardziej wymagających warunkach klimatycznych. Od eleganckich systemów ściennych i urządzeń wolnostojących po kasety sufitowe oferujemy zróżnicowane rozwiązania, które można dopasować do każdego wystroju wnętrza. Wiele systemów jest wyposażonych w czujnik „l-see sensor”, oryginalne rozwiązanie firmy Mitsubishi Electric zapewniające lepsze sterowanie klimatyzacją.

W połączeniu z innymi, rewolucyjnymi technologiami oszczędzania energii i obniżenia poziomu hałasu stworzyliśmy systemy klimatyzacyjne o wysokiej wydajności i komforcie użytkowania niezależnie od miejsca montażu.

Idealne rozwiązanie do dużych budynków

Jak klimatyzuje się dzisiaj duże i wielofunkcyjne budynki? Od biurowców po centra handlowe:
City Multi VRF to rozwiązanie odznaczające się wartościami szczytowymi efektywności energetycznej. Zakres mocy urządzeń zewnętrznych City Multi jest równie duży jak wybór urządzeń wewnętrznych. Systemy mogą być elastycznie projektowane i planowane.

Systemy te znakomicie sprawdzają się w następujących obiektach:
  • Biurowce
  • Centra handlowe
  • Hotele
  • Budynek użyteczności publicznej
Zasobooszczędne i przyszłościowe

Urządzenia zewnętrzne VRF z czynnikiem chłodniczym R32 idą o krok dalej ku przyszłości. Wartość GWP czynnika chłodniczego R32 wynosi 675, czyli w znacznie mniejszym stopniu przyczynia się do tworzenia efektu cieplarnianego niż R410A. Ponadto urządzenia te wymagają mniej czynnika chłodniczego. Dzięki obu tym zaletom ekwiwalent CO2 urządzeń zewnętrznych z R32 jest o 68 % mniejszy niż typowych systemów VRF z R410A.

R2 lub Y: Dwie serie — wiele możliwości

W postaci serii R2 i Y Mitsubishi Electric umożliwia wyposażenie budynku w nowoczesną technikę klimatyzacyjną na dwa sposoby. Zasadnicza różnica: W przypadku serii R2 możliwe jest równoczesne ogrzewanie jednego pomieszczenia i chłodzenie innego. Natomiast wszystkie urządzenia serii Y zamontowane w budynku muszą pracować w tym samym trybie: chłodzenia lub grzania.

Pompy ciepła mitsubishi

Pompy ciepła

Systemy pomp ciepła przyciągają uwagę jako katalizator decydujący o podejmowaniu wysiłków mających na celu oszczędzanie energii. Wykorzystując w maksymalny sposób nowatorskie rozwiązania firmy Mitsubishi Electric, można obecnie odbierać ciepło z powietrza atmosferycznego i używać go do wysokosprawnego ogrzewania, nawet w zimnych klimatach. Firma Mitsubishi Electric rozszerza swoje możliwości w tym obszarze i oferuje aktualnie pompę ciepła o współczynniku wydajności chłodniczej (COP) równym 4,0: 1 kW pobieranej energii elektrycznej i 3 kW energii cieplnej odbieranej z powietrza zewnętrznego daje w jej przypadku imponującą wartość 4 kW dostarczanej mocy grzewczej.

Lossnay

Rekuperatory

Unikalna technologia wymiany ciepła opracowana przez firmę Mitsubishi Electric odpowiada za wentylowanie pomieszczeń, zapewniając świeże powietrze przy zachowaniu temperatury i wilgotności na niezmienionym poziomie.

W systemie Lossnay zastosowaliśmy membranę ze specjalnie uformowanego papieru o poprzecznej, płytowo-żebrowej strukturze. Bardzo dobry transfer ciepła i przepuszczalność wilgoci zapewniają maksymalny poziom odzyskiwania ciepła podczas cyrkulacji powietrza w systemie.

Dzięki temu możemy oszczędzać energię i cieszyć się wysokim komfortem w pomieszczeniu. Wentylatory Lossnay mogą być używane samodzielnie lub w połączeniu z innymi systemami klimatyzacyjnymi lub wentylacyjnymi.

Zalety rekuperatorów Lossnay

Proste, praktyczne i zawsze skuteczne: zasada działania rekuperatora Lossnay sprawia, że pomieszczenie jest zawsze dobrze przewietrzone, a także zapewnia inne zalety:

Rekuperatory Lossnay umożliwiają kontrolowaną wentylację z odzyskiem ciepła — aby tracić jak najmniej cennego ciepła grzewczego.

Zalety rekuperatora Lossnay odczuwa się zwłaszcza przy ruchliwej ulicy: świeże powietrze doprowadzane jest do środka, a uliczny zgiełk pozostaje na zewnątrz. Samo urządzenie również odznacza się bardzo niskim poziomem hałasu.

Ciągłe wietrzenie znacznie obniża zawartość CO2. Ponadto dzięki zamontowanemu filtrowi powietrza do pomieszczeń dostaje się mniej pyłków i kurzu. Rozwiązanie idealne dla alergików.

Poprawa jakości powietrza przeciwdziała powstawaniu pleśni i wilgoci. To ważne sprawy, które dobrze wpływają na zdrowie i samopoczucie — ponadto dzięki nim budynek nie traci na wartości.

Połączenie rekuperatorów Lossnay i urządzeń klimatyzacyjnych serii Mr. Slim lub City Multi to odpowiedź na współczesne problemy z klimatyzacją. Systemy te mogą z łatwością się ze sobą komunikować poprzez magistralę danych bez dodatkowego adaptera lub sterownika.

Sprężarki mitsubishi

Sprężarki

Firma Mitsubishi Electric produkuje wydajne sprężarki rotacyjne przeznaczone do wielu zastosowań i działające nawet w najcięższych warunkach. Nasza zaawansowana sprężarka spiralna wykorzystuje technologię „Frame Compliance Mechanism (FCM)” — najnowocześniejsze rozwiązanie zapewniające więcej energii przy obniżonym współczynniku tarcia, co pozwala zmniejszyć wibracje i poziom hałasu, podnosząc wytrzymałość układu.

Niezwykle wydajna praca i długie interwały serwisowe sprawiają, że nasze sprężarki są doskonałe do wielu zastosowań, w tym systemów klimatyzacyjnych i grzewczych.