HVAC.VIP-NET Klimatyzacja Montaż, Serwis. Klimatyzacja Lublin, Pompa ciepła Lublin.

Komfort o każdej porze roku

Ogrzej się, gdy na zewnątrz jest zimno, ochłódź się, gdy jest gorąco.
Zapewnij sobie komfort o każdej porze roku
dzięki LG DUALCOOL™

Coraz gorętsze lata sprawiły, że klimatyzacja montowana jest już nie tylko w biurach czy obiektach przemysłowych, ale też w domach i mieszkaniach. Niewiele osób ma świadomość, że klimatyzator może służyć nie tylko do chłodzenia, ale również do ogrzewania pomieszczeń. Jest to rozwiązanie bardziej skuteczne i wydajne niż grzejniki elektryczne oraz pozwala znacząco zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie – mogą być one niższe nawet o połowę.

Ogrzewanie klimatyzatorem – jak to działa?

Każdy klimatyzator typu split, czyli złożony z jednostki wewnętrznej i zewnętrznej, marki LG to pompa ciepła. Wyposażony jest w specjalny komponent umożliwiający odwrócenie obiegu chłodniczego.

Standardowo w trybie chłodzenia jednostka wewnętrzna klimatyzatora jest parownikiem, natomiast jednostka zewnętrzna skraplaczem. W funkcji grzania, dzięki zastosowaniu specjalnego zaworu, wymienniki te zamieniają się rolami i jednostka wewnętrzna grzeje.

Warto zwrócić uwagę, że parametry pracy klimatyzatorów LG są bardzo szerokie – urządzenia te są w stanie wydajnie pracować w trybie grzania nawet wtedy, gdy temperatura zewnętrzna spadnie do -25°C (seria klimatyzatorów komercyjnych).

rac artcool beige 2022 hero banner desktop

Chcąc rozpocząć ogrzewanie pomieszczenia klimatyzatorem należy włączyć odpowiedni przycisk na dołączonym do niego pilocie, przełączając się z trybu chłodzenia na grzanie. To ważne, ponieważ samo zwiększenie temperatury na pilocie nie zapewni nam odpowiednich warunków w pomieszczeniu. Można to również zrobić zdalnie z dowolnego miejsca w aplikacji LG ThinQ dostępnej bezpłatnie na smartfony i tablety.

Dzięki aplikacji możemy ustawić pożądaną przez nas temperaturę nawet wtedy, gdy jesteśmy poza domem. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie. Co więcej, w przeciwieństwie do konwencjonalnych grzejników, których nagrzewanie się trwa dość długo, ogrzewanie za pomocą klimatyzatora, takiego jak np. LG DUALCOOL rozpoczyna się już w momencie włączenia odpowiedniego trybu.

Jest to najszybszy możliwy sposób na zapewnienie ciepła w naszym domu.

thinq ogrzewanie desktop

Komfort na dłużej

Klimatyzatory LG zostały wyposażone w 4-stronny automatyczny nawiew powietrza, który dostosowuje swoją pracę do warunków panujących w pomieszczeniu.

Jednostki wewnętrzne w trybie grzania nawiewają powietrze inaczej niż w funkcji chłodzenia, zapewniając tym samym jego optymalne rozprowadzanie za każdym razem.

Na czym polega różnica?

Przy chłodzeniu powietrze nawiewane jest w stronę sufitu, dzięki czemu jego strumień nie jest kierowany bezpośrednio na przebywające w pomieszczeniu osoby i nie powoduje dyskomfortu. Zimne powietrze pomału opada, zapewniając przyjemny chłód. Z kolei w trybie grzania żaluzje wylotu powietrza kierują je w dół, ciepłe powietrze unosi się, a to sprawia, że komfort odczuwania ciepła jest zapewniony na dłużej.

ogrzewanie desktop

Niższe rachunki

Ogrzewanie pomieszczeń klimatyzatorem jest nie tylko szybsze niż za pomocą grzejników elektrycznych. Pozwala także znacząco ograniczyć koszty, co w sytuacji rosnących obecnie cen ma ogromne znaczenie.

O jakich oszczędnościach możemy mówić? Roczny koszt ogrzewania domu o powierzchni 100m2 grzejnikami elektrycznymi wynosi około 6000 zł. Gdy do ogrzania tego samego domu wykorzystamy system klimatyzacji i grzejnik elektryczny w łazience koszt ten zmniejszy się do około 2160 zł, czyli o ponad połowę. W skali miesiąca będą to koszty rzędu 500 zł w opcji z ogrzewaniem wyłącznie grzejnikami elektrycznymi oraz 180 zł w opcji z zastosowaną klimatyzacją . Jak widać, różnica jest naprawdę znacząca.

Z czego wynikają oszczędności?

Wszystko za sprawą technologii inwerterowej i wykorzystania odnawialnego źródła energii (powietrza). Zastosowana w klimatyzatorach LG sprężarka Dual Inverter jest wydajna i energooszczędna, ponieważ aby osiągnąć żądaną temperaturę, płynnie dostosowuje swoją moc i wydajność do temperatury panującej w pomieszczeniu. Dzięki temu występujące straty energii są mniejsze niż w przypadku sprężarek poprzedniej generacji. Darmowa energia pozyskana z powietrza powoduje, że klimatyzator jest w stanie oddać 4kW ciepła przy jednoczesnym poborze 1kW energii elektrycznej, co w porównaniu z grzejnikami elektrycznymi jest dużo większą wartością.

bezpieczenstwo ogrzewanie desktop

Cennik LG